Hrvatska srušila i Srbiju 24:21, fenomenalni Šego i Duvnjak!

0

Hrvatski rukometaši u posljednjoj utakmici u skupini A Europskog prvenstva slavili su protiv Srbije s 24:21.

HRVATSKA – SRBIJA 24:21

60′ Hrvatska je došla do pobjede. Igrač utakmice je Marin Šego koji je imao 15 obrana!
59′ Kukić zabija novi pogodak za Srbiju, ali prekasno je. Hrvatska će slaviti u trećoj utakmici.

57′ Zabija Cindrić s igračem manje.

56′ Opet imamo crnu rupu. Srbija dobiva sedmerac i igrača više. Zabijaju za minus 2.

54′ Opet primamo gol, utakmica još nije riješena.

52′ Kukić zabija za Srbiju, a potom i Sretenović.

51′ Hrvatska zabija dva gola za redom, odlijepili smo se na šest razlike.

50′ Karačić se zabija u desnu stranu, uspijeva zabiti, ali dobiva neugodan udarac od strane Pušice. Igrač Srbije je dobio dvije minute i to mu je treće isključenje.

48′ Čudesni Šego brani čisti zicer, nevjerojatno! Naši pak preko Šipića zabijaju za plus tri.

47′ Novi sedmerac za Srbiju. Zabija Radivojević, Ašanin je zamijenio Šegu, ali nije uspio obraniti.

46′ Nevjerojatni Duvnjak opet krade loptu, proigrava do Horvata, koji zabija iz kontre.

45′ Hrvatska opet u vodstvu. Duvnjak je presjekao loptu i zabio. Srbi opet griješe, a Mandić zabija za dva razlike!

43′ Zabijamo dva vezana gola, a Šego je zaključao pristup golu. Dolazi do 14. obrane, a hrvatski navijači su u deliriju.

42′ Srbija opet odlazi na +2. Promašili smo dva “zicera”, a suparnik je neumoljiv u ovom trenutku. Naši gube živce nakon što nije dosuđeno dvije minute na Stepančiću i Mandić zarađuje isključenje.
40′ Opet imamo igrača više nakon isključenja Pušice.

39′ Srbija opet u vodstvu.

37′  Duvnjak opet preuzima odgovornost, iznuđuje sedmerac koji realizira Horvat. Konačno izjednačenje. Publika je na nogama.

35′ Duvnjak probija u solo akciji jer je protok lopte loš.

33′ Izvukli smo golmana i zabili preko Stepančića. Bila je to neobranjivo!

32′ Nepotrebno Horvat dobiva isključenje, a s krila zabija Ilić.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Srbija prva ima loptu, no Šego brani udarac s krila. Hrvatska ima igrača više, a to koristi Cindrić koji zabija prvi naš pogodak u nastavku.

30′ Hrvatska gubi dva razlike na poluvremenu. Obrana je bila odlična, poglavito Šego, ali napad je totalno zakazao. U zadnjih deset minuta prvog dijela nismo zabili niti jedan gol! Nadamo se ipak preokretu u nastavku.

25′ Đukić zabija s krila i odlazi Srbija na dva razlike.

23′ Mošić zabija za prvo vodstvo Srbije.

22′ Sporna odluka sudaca. Nakon pregleda snimke, utvrdili su da Stepančićeva lopta nije prešla crtu, ali istovremeno su trebali dosuditi sedmerac jer je na Stepančiću bio prekršaj. Ipak, ništa od toga i Srbija izjednačuje golom Pešića.

21′ Hrvatska zabija nakon cepelina i gola Stepančića, ali sporo smo se vraćali te su nam Srbi “prodali” brzi centar.

19′ Nakon prekršaja na Cindriću dosuđen je sedmerac, a Horvat je siguran.

18′ Srbija dolazi do izjednačenja. Sa sedam metara siguran je Kukić.

16′ Zabija Musa s crte, ali odmah primamo novi gol. Zabio je Kukić.

13′ Šego brani sedmerac, no nakon što nismo iskoristili još jedan napad, zabija Pušica. Srbija je smanjila na -1.

12′ Pušica je precizan iz sedmerca i smanjuje zaostatak Srbije.

11′ Šego ima već šest obrana! Nevjerojatno je kako brani. Duvnjak pak u kontri lako zabija za +3.

9′ Nakon kontre, diže se Karačić i zabija za novo hrvatsko vodstvo. Srbija ne koristi još jedan napad, a onda Hrvatska preko Stepančića dolazi na plus 2.

8′ Hrvatska ima igrača više nakon oštrog prekršaja na Šipiću.

7′ Stepančić se visoko diže i zabija u lijevu stranu. Bilo je to neobranjivo, 124 km/h! S druge strane zabija Radivojević za novo izjednačenje.

5′ Vratar Srbije Cupara brani udarac, potom i Šego na drugoj strani, ali Srbi ipak dolaze do izjednačenja preko Nikolića.

2′ Srbi nisu iskoristili svoj prvi napad, obranio je Šego. Nakon što naši nisu iskoristili napad, Šego je skinuo još jednu loptu.

1′ Počela je utakmica u Grazu. Prva lopta za Hrvatsku i prvi pogodak za nas. Zabio je Mandić.